Różne zdjęcia (lepsze, gorsze, bardzo złe), z różnych miejsc (znanych, "oklepanych" oraz nieznanych), wykonane różnymi aparatami (kompaktami, lustrzankami).
niedziela, maja 20, 2007
poniedziałek, maja 14, 2007
Przekąska
Kwietnik został wybrany Europejskim pająkiem roku 2006.
piątek, maja 11, 2007
Pyrzowice - samoloty i nowy terminal
Kolejne cztery zdjęcia to Boeing 737-800 (rejestracja OK TVC) - trzy z wypychania spod terminala, jedno w momencie oderwania się maszyny od płyty lotniska. Samolot ten należący do czeskiej linii Travel Service, w barwach brytyjskiego operatora telefonii komórkowej O2, został wynajęty przez WizzAir'a w związku z opóźnieniami w dostawie nowych Airbus-ów - troszkę zagmatwane? ;) Zakrzywione końcówki skrzydeł - winglety - poprawiają właściwości aerodynamiczne samolotu, zwiększają zasięg, przyczyniają się do redukcji spalania paliwa oraz pomagają tłumić wibracje.
Z lewej pojazd wypychający samolot spod terminala - jaki typ, jakiej firmy - nie wiem. Z prawej MiG-21 stojący przed parkingiem lotniska. Swoją drogą okropnie pomalowany, barwy ochronne wyglądałyby znacznie lepiej niż te bohomazy :/
Tak wygląda nowy terminal, którym lotnisko w Pyrzowicach zacznie się chwalić od 29 czerwca tego roku. Pierwsze cztery z zewnątrz, cztery z wewnątrz. To najprawdopodobniej pierwsze zdjęcia z wewnątrz, a skoro nigdzie nie było zakazu fotografowania to je tu umieszczę - chyba nikt nie będzie miał nic przeciwko.
piątek, maja 04, 2007
Park Miejski w Tarnowskich Górach
Więcej informacji o parku można znaleźć pod tym adresem (zakładka "teksty").
wtorek, maja 01, 2007
Muzeum w Bielsku Białej oraz Beskid Żywiecki
Zdjęcie z zewnątrz jest z zeszłego roku, gdyż obecnie trwa renowacja elewacji i nici z podziwiania zamku. Z prawej tablica poświęcona Stanisławowi Oczko - zdjęcie jest na tyle wyraźne, że nie będę się rozpisywał kim on był i czym sobie zasłużył na nią.
Schody wejściowe do ekspozycji płatnej (5 zł) - pierwsze miejsce gdzie można swobodnie pstryknąć fotkę. Z prawej... chyba każdy wie, co przedstawia zdjęcie z prawej ;)
Witrażyk w jednym z okien w jednej z sal. Niestety nie wiem kogo przedstawia, nikt nie wpadł na pomysł żeby notować to, co po cichu fotografowaliśmy. Po prawej drugie miejsce swobodnego fotografowania, czyli fortepian. Można było przy nim usiąść i zrobić zdjęcie grupowe, czego nie omieszkaliśmy zrobić, a które zrobiła nam jedna z pracownic muzeum.
Dwa obrazy. Z lewej jeden z czterech Kossaków. Z prawej Peter Michal Bohúň "Spotkanie Marii Stuart z Elżbietą Tudor".
Ostatnie zdjęcie z muzeum - jedna z makiet zamku.
Teraz zdjęcia z pieszej wycieczki, której trasa biegła przez: Ujsoły, Muńcuł (1165 m), Mładą Horę (895 m), Bacówkę na Rycerzowej (1207 m), Wielką Rycerzową (1226 m), Przełęcz Przegibek (1000 m), ponownie Młada Hora i powrót do Ujsoł.
Na zdjęciu z lewej widać fantazyjny płot w Ujsołach, w którym za sztachety robią narty z obciętymi noskami. Po prawej Chyż u Bacy w Mładej Horze. Przy schronisku dziadek wraz z wnukiem (?) ćwiczyli jogę czy coś w tym stylu - w sumie dość specyficzne miejsce ;)
To już zdjęcie z Rycerzowej przy zejściu do bacówki.
Bacówka z bliższej odległości razy dwa.
Także bacówka na Rycerzowej razy dwa, ale widziana z podejścia na Wielką Rycerzową z widokiem na pasmo Pilska (1557 m) i Lipowskiej (1324 m).
Zdjęcie z lewej - Mała Rycerzowa (stamtąd przyszliśmy czerwonym szlakiem z Mładej Hory). Na prawym tabliczka na szczycie Wielkiej Rycerzowej.
Tutaj ledwo widoczna Mała Fatra widziana z czerwonego szlaku prowadzącego na Przegibek (jest jeszcze niebieski, ale on idzie dołem i tam można podziwiać jedynie drzewa).
Schronisko na Przegibku z górującym nad nim krzyżem na Bendoszce Wielkiej (1144 m) po lewej. Samo schronisko po prawej.
Na koniec rozryty zielony szlak prowadzący z Przegibka do Rycerki Dolnej. Wygląda to tak, jakby miano zrobić drogę (?) do schroniska na Przegibku tylko skąd nie wiem, bo po pewnym czasie szlak odbija w dół. Niestety, w przypływie radości z możliwości rycia wzdłuż zbocza, ścięto drzewa z oznakowaniem szlaku (mieliśmy problem właśnie z tym odbiciem w dół), niektóre pnie wywieziono lub ułożono z boku (zdjęcia 1-2), lecz resztę oraz pniaki zepchnięto w dół i w przecudny sposób zatarasowano szlak - zdjęcia 3-5. Po prostu ręce opadają :/